פתרונות Mdm – Master Data Management מתעוררים בישראל/ דרור בן משה

נכתב על ידי Opisoft בתאריך . פורסם בקטגוריה מאמרים מקצועיים

נושא ה-Master Data Management רובץ לפתחם של הארגונים כבר מספר שנים. בארה"ב ובאירופה,יישמו מספר ארגוני Enterprise את פתרון ה-MDM אך עדיין קיימים ארגונים רבים בחו"ל שעדיין לא אימצו את הפתרון.בארץ לעומת זאת,קשה עדיין להצביע על ארגון גדול שאימץ את הפתרון ויישם את רעיון ה-MDM בצורה מקיפה אשר מביאה לידי ביטוי את היתרונות הגלומים ביישום מלא של הפתרון.

במהלך החודשים האחרונים ניתן לזהות התעוררות של שוק ה-MDM בארץ ובחו"ל. ארגונים רבים מבקשים להיחשף לרעיון,לטכנולוגיה ולמשמעויות של נושא ה-MDM. אופיסופט היא אחת החברות שמובילות את הנושא בישראל.

ההתעוררות מגיעה גם מכיוונם של ספקי ה-IT.במהלך השנה האחרונה היינו עדים למספר רכישות שבוצעו  ספקיות התוכנה בתחום ה-MDM: IBM רכשה את חברת Initiate הנחשבת לאחת מהמובילות הברורות בתחום ה-MDM (נמצאת ברביע המוביל עפ"י גרטנר),Informatica רכשה את חברת Siperian וכנראה שמדובר בתהליך אשר בסופו לכל אחת מחברות התוכנה הגדולות תהיה אמירה ונציגות מכובדת בתחום ה-MDM.

נותר לתהות אם כן מדוע לא ייושם עד כה פתרון ה-MDM בארגונים ורק כעת נבחנת הכניסה לנושא ה-MDM? כיצד ניתן להסביר את עיתוי כניסתן של חברות התוכנה למהלכי הרכישות הללו והשתלבותן בנושא ה-MDM?

אין ספק שאחד מהמניעים המרכזים לרכישות הנ"ל הוא זיהוי המגמה ההולכת ומתרחבת של ארגונים המחוייבים לרגולציה ומתקשים לעמוד בה.

בעקבות המשבר שפקד את המשק הפיננסי הגלובלי במהלך 2009 הרחיבו גופי הפיקוח והרגולציה בארץ ובחו"ל את מעורבותם בפעילות הגופים הפיננסים מתוך מטרה להגביר את השקיפות ולהגן על נכסי הציבור.

רק לפני מספר חודשים המפקח על שוק ההון הודיע שבכוונתו להרחיב את נושא הפיקוח והאכיפה בתחום ההון,הביטוח והחיסכון בצורה מסיבית ביותר ע"י הרחבת אגף הפיקוח בעשרות תקנים נוספים.

משמעות הדבר היא צמצום המרווח לטעויות ואי דיוקים בפעילות מול העמיתים,הקפדה על לוחות הזמנים ואיכותם של הדיווחים המסופקים ע"י הארגונים הפיננסים למפקח על שוק ההון וביטוח ובאופן כללי תאימות מלאה אל מול הרגולציה שהולכת ומתחזקת.

חשוב לציין שגם היום כל חריגה בדיווח גוררת קנסות בסכומים של מאות אלפי ש"ח ואף מעבר לכך והסובלנות לאי עמידה בחובת הדיווח ועמידה בתקנות הרגולציה רק הולכת ופוחתת.

המשבר גרר גם שינוי בדפוס ההתנהגות של הציבור בכל הנוגע לנכסיו הפיננסים ובכל שירות אחר עבורו הוא משלם.האדם הפרטי מבקש להיות מעורב ולהבין את התנהלות החברות בכל הנוגע אליו ולכספו.הוא רוצה לדעת ועכשיו!

שינוי זה מחייב את ספקיות השירותים באשר הן (גופים ממשלתיים,בנקים,חברות ביטוח,,טלקום ועוד) להערכות מתאימה שתאפשר גמישות וזריזות בכל הנוגע לאספקת המידע לגורם הדורש בין אם הוא אדם פרטי או בין אם הוא חלק ממערך הפיקוח והרגולציה במדינת ישראל.

כאן בדיוק נכנס נושא ה-MDM למשחק כאלמנט שיאפשר מתן מענה מהיר במידת הצורך ויכולת הסתגלות מהירה לשינויים התכופים הנובעים מהתנהלות הארגון או מהרגולציה המשתנה.

Hub ה-MDM יושב במרכזו של הארגון,מסנכרן,מנהל ומטייב את כל האינפורמציה הנוגעת לישויות אותן הארגון בחר לנהל (לקוחות,מוצרים,סניפים,חשבונות...) ושהוגדרה כ-Master Data.

אינפורמציה זו  הזורמת ממערכות ה-Legacy,ממערכת ה-CRM,מה-DataWarehouse וממערכות נוספות של הארגון, תהפוך לאחר המעבר בשרת ה-MDM לאינפורמציה ולידית המאפשרת תגובה מהירה ומדוייקת וגם העברה הלאה להמשך הפעילות השוטפת של הארגון.

דוגמה טובה יכולה להיות השקתו של מוצר חדש בארגון.סביר להניח ששתיים מהפעילויות השונות שירצה לבצע מנהל השיווק של אותו הוא מוצר הן Cross Sale ו-Up Sale על אוכלוסית הלקוחות שכבר קיימת אצלו בארגון.לפיכך הוא יזדקק לניתוח משק הבית של הלקוח כולו וכן לתיק המוצרים בו מחזיק אותו משק בית. יכולת הזיהוי הזו היא חלק מהערך המוסף הקיים בכלים המובילים בשוק ה-MDM.