ארגנטינה / רן תמיר

נכתב על ידי Opisoft בתאריך . פורסם בקטגוריה עובדים כותבים

רשמים מביקורי האחרון בארגנטינה

באוקטובר האחרון חזרתי מטיול בארגנטינה שהיא אחת המדינות היפות והמגוונות ביותר שהייתי בהם, ראשית הייתי רוצה לתת רקע קצר על ארגנטינה ולאחר מכן להמליץ לכם על המקומות שאסור לפספס...

ארגנטינה, היא אחת המדינות היותר אטרקטיביות ביבשת דרום אמריקה ומשתרעת על שטח של 2.7 מיליון קמ"ר והיא השמינית בגודלה בעולם. ארגנטינה מציעה למטייל נופים ומקומות כל כך שונים ומגוונים אחד מהשני עד כדי כך שנדמה שעברתם מדינה. בארגנטינה תמצאו הרים מושלגים הנישאים לגובה של עד 7000 מטר, קרחונים עצומים שמתנפצים אל המים, מרחבים אינסופיים של פריחה מדהימה בגוונים של אדום וצהוב, אגמים מדהימים ביופיים, ערים מודרניות לצד כפרים ויישובים אותנטיים.

ארגנטינה מונה כ- 40 מיליון תושבים וכ -13 מיליון מהם תושבי עיר הבירה בואנוס איירס רבתי.

כלכלת ארגנטינה עברה תהפוכות רבות בעקבות איבוד ערך המטבע במדינה ובעקבות זאת נעשתה המדינה מאד אטרקטיבית למטייל הישראלי, לכן כספכם שווה יותר במדינה זו ואיכות החיים במדינה היא מהגבוהות ביבשת אך אם זאת חלה צמיחה בארגנטינה בשנים האחרונות והיא מתייקרת.

כל סוגי המטיילים שמגיעים לכאן פשוט נהנים ומגלים ארץ נפלאה בין אם זה בטיול מאורגן, טיול עצמאי או מוצ'ילרים. לא אחסיר ואומר שטיול לארגנטינה כולל אוכל יוצא מן הכלל - סטייקים מהטובים בעולם, יין מעולה ושוקולד ממכר. בין המקומות שטיילתי בהם שלדעתי אסור להחמיץ:

בואנוס איירס - ה"אירופה" של דרום אמריקה, אחת הערים המתקדמות, האיכותיות והיפות בדרום אמריקה. מונה כ-13 מיליון תושבים! יש בה הכול מהכול, חנויות בכל מקום, מסעדות מעולות מכל הרמות, חיי הלילה מהמטריפים ביותר ביבשת ואינספור אטרקציות בתוכה ובסביבתה ,בקיצור עיר מקסימה שכדאי להשאיר לה המון זמן מהטיול כדי לספוח את המקום היטב, לעיתים עד כדי כך שלא תרצו לעזוב...

מפלי האיגוואסו – אחד מהאתרים המדהימים ביותר ביבשת. מפלים אדירים, מרהיבים ביופיים ובעוצמתם, עם נפילה אדירה של מים שוצפים. מפלי האיגווסו הם אוצר טבע משותף לארגנטינה וברזיל, ולכל מדינה יש פארק לאומי משלה, בו ניתן לבצע מסלולים שונים ולראות נקודות שונות בפארק.

חצי האי ולדז - חצי אי שנמצא בין 2 מפרצים, בחצי האי קיימות מושבות של פילי ים, אריות ים, פינגווינים, לוותינים ועוד חיות ייחודיות כמו גונאנקו, ארמדיל ושועלים. חובבי החיות מגיעים לכאן כדי להתענג מכל רגע, זהו אולי המקום הטוב ביותר ביבשת לראות חיות חוץ מאשר איי הגלאפאגוס.

הקרחון פוריטו מורנו - קרחון פריטו מורנו, הוא אחד מאתרי החובה של ארגנטינה. מעטים המקומות בהם הטבע כה מרשים וכה נגיש כמו בקרחון זה. להבדיל מרוב הקרחונים בעולם, קרחון פריטו מורנו אינו נסוג, אלא אפילו מתקדם. הקרחון נקרא בפי המטיילים הישראלים "הקרחון המתנפץ" על שום קולות הנפץ הנשמעים ממנו כל הזמן בעת שהקרח מתבקע. מפעם לפעם ניתן לראות גוש קרח ענק מתנתק מהקרחון, ונופל בקול רעם אדיר אל המים, מראה מהפנט ובלתי נשכח. רוחבו של קרחון מדהים זה הוא 4,500 מטרים, וגובהו הוא 60 מטרים מעל גובה המים, ועוד 130 מטרים מתחת לגובה המים. אורכו של הקרחון הוא כ-37 ק"מ. כדי לקבל מושג על מימדיו של הקרחון, נאמר כי ניתן להכניס עליו את כל העיר בואנוס איירס.

הכותב,

רן תמיר, מטה אופיסופט.