גלישת רוח/ שלומי אקונס

נכתב על ידי Opisoft בתאריך . פורסם בקטגוריה עובדים כותבים

שלום שמי שלומי אקונס עובד אופיסופט המוצב בחברת החשמל כתוכניתן.

רציתי לספר על ספורט אשר אני עוסק בו כבר 5 שנים:

גלישת רוח הספורט האולימפי אשר הביא לנו לא מעט מדליות, התחיל בשנות השישים בארה"ב כפיתוח של גלישת גלים.

בספורט זה יש צורך בגלשן, הנקרא גם מערך כי הוא כולל מפרש, תורן ומנור – המוט אשר בעזרתו הגולש מחזיק את המערך.

רצוי להתחיל בקורס מסודר של 6-8 שעות אשר ניתן לעבור אותו במועדון בו אני גולש – שדות ים, בכנרת , בבת ים או באילת (במועדון ממנו שחר צוברי מגיע).

הקורס מלמד את הבסיס כמו לעמוד על גלשן, יציבות , תפיסת רוח, סיבובים ומהפכים (סיבוב הפוך).

הספורט מיועד לגברים ונשים ואת הטכניקה לומדים עם השנים. גם אם השיעור הראשון מורכב בעיקר מנפילות לתוך המים, עם הזמן זה נעלם כי לומדים את הטכניקה ומשפרים את הכושר.

העונות המומלצות להתחלה ולגלישה נוחה בארץ בים התיכון הן אביב וסתיו, אז מגיעות הרוחות הצפוניות שהן חזקות ויציבות . כמובן שיש גם ימים בחורף בהם יש רוחות חזקות וגם גלים גבוהים יותר , אקשן רציני ביותר.

בקיץ, בו יש רוחות מערביות יחסית חלשות וגלים גבוהים עדיף לגלוש בכנרת שם יש רוח ההופכת את הגלישה למהנה יותר. יש להיזהר מהשרקייה – רוחות מזרחיות חזקות אשר באות אחרי צהריים ואז הגלישה לא מומלצת למי שלא מכיר רוחות אלו.

אחרי הקורס הבסיסי , ניתן לשכור ציוד לפי שעה, עד שמתעוררת התלהבות מהתחום וקונים ציוד אישי. ציוד בסדר גודל של 6000 ₪.

בעת קניית ציוד רצוי ללכת עם המלצות המדריך, גלשן של 150 ליטר ומפרש של 5.5. רצוי להימנע מלקנות ציוד אחר ביד שתיים, שם ניתן למצוא ציוד של גולשים מקצוענים כמו גלשני 80 ליטר וכל מיני מפרשים אשר לא מתאימים למתחילים. כמובן שעם הזמן והניסיון לוקחים אתגרים גדולים יותר כמו רוחות חזקות, גלים גבוהים, גלשן קטן הדבר דורש יותר טכניקה וכמובן גם ציוד אקסטרה.

שיהיה בהצלחה!