ספורט אתגרי- אופניים / יגאל לוי

נכתב על ידי Opisoft בתאריך . פורסם בקטגוריה עובדים כותבים

מאז ומתמיד הייתי מחובר לפעילות גופנית, זה התחיל מהשכונה בה גדלתי ביפו - משחקי מחניים, אופניים ותחנות (סוג של בייסבול) ,פעילויות יומיומיות, ובביה"ס היסודי והתיכון - כדורגל, כדורסל וכדורעף, אבל האהבה האמתית שלי היא ל"ספורט הלבן" – הטניס. המקור לכינוי "הספורט הלבן" הוא בשל כך שנהגו לשחק בתלבושת מסורתית – לגברים חולצה לבנה ומכנסיים לבנים קצרים עם כיסים לכדורים, ולנשים חולצה וחצאית טניס קצרה שמתחתיה יש מכנסון קצרצר ומקום לכדור.

האהבה שלי לטניס הייתה ממש מקרית, אחי הגדול ( שחקן כדורגל בעברו ), ששיחק בדיוק כמוני בכל סוג ספורט אפשרי, קיבל מחבט טניס עשוי מעץ מחברו ושיחק על הקיר שמתחת לבניין מגורינו. בהפסקה שהוא לקח בין משחק למשחק, נטלתי המחבט והתחלתי לשחק, וכל השאר היסטוריה... התאהבתי במשחק וכעבור חודש של תרגול על הקיר מתחת לבניין, נרשמתי ( בגיל 11 ) לאימוני טניס במרכז הטניס ביפו עם עוד שני חברים איתם גרתי בשכנות. את האימונים המשכתי עד גיל 17 והשתתפתי במספר תחרויות. מגיל 17 עד לפני 5 שנים שיחקתי במסגרות מזדמנות עם חברים.

החזרה לפעילות קבועה בטניס הייתה לפני 5 שנים, שעה שבחברת פלאפון בה עבדתי, הוקמה נבחרת טניס שתייצג את החברה בליגה למקומות עבודה. מיותר לציין שמבחינתי היה מדובר בריגוש גדול - חזרה למגרשי הטניס !!! משהו שכל כך אהבתי לעשות בעבר:-)

פיציתי על כל השנים "האבודות" בכך ששיחקתי בכל מסגרת אפשרית :

1 ) ליגה למקומות עבודה - הובלתי את נבחרת הטניס לזכייה בשלוש אליפויות רצופות בליגה למקומות עבודה,

ובשנה שעברה זכיתי במקום הראשון בגביע הליגה ( יום משחקים מרוכז לכל שחקני הליגה למקומות עבודה ), ולפני שנתיים זכיתי במקום השני.

2) בספורטיאדה שהיא תחרות שנתית שנערכת באילת בין כל החברות שרשומות בליגה למקומות עבודה, הגעתי למקום השלישי ביחידים.

3 ) תחרויות מאסטרס לסניורים-אלו תחרויות ארציות שמתקיימות אחת לחודש. היו לי שתי זכיות ביחידים, 2 זכיות בזוגות ופעמיים הגעתי למקום השני.

4 ) ליגת הטניס למועדונים – הייתי קפטן קבוצה בליגה ב' שמייצגת את מועדון הפועל תל אביב.

הסיבה שהטניס אהוב עלי כל כך ולכן אני גם מעוניין להמליץ עליו בחום בפניכם, היא העובדה שספורט זה משלב בתוכו כל כך הרבה מרכיבים, מה שהופך אותו עפ"י מיטב הפרשנים לאחד מענפי הספורט התחרותיים הקשים בעולם.

טניס מצריך :

יכולת פיזית - כושר לעמוד במשחק שיכול לארוך גם מספר שעות

יכולת טכנית - מגוון של חבטות ושילוב של חבטות חזקות לצד חבטות עדינות ( Drop Shots )

ראיית משחק - יכולת להשיב לכדורים שנחבטים לכיוונך במהירות גבוהה

יכולת מנטלית גבוהה - שמירה על הביטחון למרות שנקלעים לפיגור במשחק

הבנת המשחק - ניתוח נקודות החולשה ( וגם שפת הגוף ) של היריב ופיתוח טקטיקת משחק

יכולת ריכוז גבוהה - שמירה על ריכוז גם כשאתה בעמדת יתרון (ירידה בריכוז יכולה להחזיר את יריבך למשחק) ועלייך לקבל החלטות ברגעי לחץ.

בנוסף לטניס לפני כחצי שנה התחלתי גם לרכב על אופני הרים ( Cross Country ), ו"נדבקתי בחיידק". אני רוכב על אופני Cross Country עם שיכוך מלא, מומלצות בחום למעוניינים לשלב בין רכיבות שטח ורכיבות עירוניות. למי שמעוניין ברכיבה עירונית בלבד, אופניים עם שיכוך קדמי מספיקות בהחלט.

באופניים אני משלב בין :

מסעות שטח עם חברים – נסיעה בשבילי אופניים מחוץ לעיר, שילוב של פעילות גופנית, טיול/נופים ופעילות חברתית.

מסע עירוני עם חבר או לבד – מכיוון שאני גר ברמת גן, הגישה המהירה לפארק הירקון בו פרוסים מסלולי אופניים מאפשרת רכיבה יומיומית ללא צורך בהעמסת האופניים על הרכב ויציאה מהעיר.

מפארק הירקון ניתן לשלב נסיעה בשבילי האופניים שפרוסים החל מרמת החייל ועד לטיילת תל ברוך (לכיוון הצפוני) או יפו (לכיוון הדרומי).

מצ"ב לינק שמאגד בתוכו מדריך לבחירת אופניים, מסלולי רכיבה ואפילו כמות קלוריות שנשרפות בכל פעילות

http://www.gmybox.com/archives/373

טיפ לבעלי הסמארטפונים

יש מספר אפליקציות שמבצעות חישוב קלוריות, מסלול, זמן, מרחק, מהירות ושומרות על ההיסטוריה של כל הרכיבות. ממליץ על Endomondo, יש בה את כל המידע הנחוץ, היא פשוטה וקלה לתפעול.

יגאל לוי

כלל