שותפות זהב עם מיקרוסופט/ דור עמית

נכתב על ידי Opisoft בתאריך . פורסם בקטגוריה עובדים כותבים

כבמידי שנה, נערכנו בחודשים האחרונים לחידוש שותפות הזהב שלנו בתחום הבינה העסקית עם חברת מיקרוסופט.

שותפות הזהב היא חותמת אקסקלוסיבית המעניקה הטבות שונות ויוקרה וזכאים לה קומץ נבחר של ספקים ושותפים עסקיים שעמדו בקריטריונים נוקשים כאשר הרף רק מאמיר משנה לשנה.

השנה עמד בפנינו אתגר מיוחד – על מנת לצמצם את מספר השותפים הזכאים לתואר היוקרתי, שינתה מיקרוסופט את שיטת הזכאות והציבה אתגרים מורכבים וקשים במיוחד.

אחד מהקריטריונים היה מאתגר באופן מיוחד - מעבר של אוסף בחינות מקצועיות ושיווקיות המכונה בטרמינולוגיה המיקרוסופטית "הסמכות".

מטרת ההסמכות היא לבחון את הידע המקצועי של עובדי החברה בתחומי ההתמחות.

בניגוד לשנים קודמות, הדרישה הפעם היתה למספר גדול יותר בחינות ברמת קושי גבוהה ומעבר של מספר גדול של אנשים שייתנו ייצוג מהימן לרמה המקצועית בחברה. כמו כן לא היתה הכרה בהסמכות ישנות יותר ולכן לא היתה אפשרות לנצל הסמכות קיימות של עובדים.

כאן התחלנו מרוץ נגד הזמן - להכשיר בפרק זמן של חודשים ספורים כמות גדולה של עובדים בלי לפגוע בפעילות השוטפת אצל לקוחות, כאשר לעיתים רבות המחויבות של העובדים בפרויקטים השאירה מעט מאוד זמן אם בכלל ללימוד ותירגול החומרים.

חשוב לציין שלמרות שההסמכות הנדרשות הן בתחום הבינה העסקית, בחלק מהבחינות היה כיסוי מלא של נושאים שאינם בתחום הפעילות היומיומית של חלק מהעובדים ועבורם המאמץ היה כפול ומכופל.

למרבה ההפתעה למרות הלו''ז הצפוף וההשקעה החריגה אליה נדרשו העובדים, היתה הרתמות מרשימה למאמץ.

עובדים רבים התגיסו לאתגר המשותף, השקיעו ימים ולילות ובפרק זמן קצר הצלחנו לעמוד במשימה

הסמכות הטכניות היו ברמה גבוהה, ועבור חלק מהבחינות לא היתה הלימה בין השאלות בפועל לחומרי ההכנה.

היום, אני יכול להגיד, שאני גאה שהצלחנו לעמוד במשימה ולממש את תנאי השותפות עד למועד שנקבע ע''י מיקרוסופט.